Case-study “Партнерство як стратегія: влада, громада, ЗМІ”

У рамках сесії представники громадських організацій, що мають гарні партнерські стосунки, поділяться своїми напрацюваннями та ідеями щодо того, яким чином це партнерство можна налагодити:

Андрій Дручинський, виконавчий директор Благодійного Фонду «Подільська громада», розповість про роботу своєї організації за моделлю фонду громади, про залучення громади до вирішення загальних проблем, про активізацію громадського почину в м. Вінниці.

У вересні 2013 року українські благодійні організації об’єднали свої зусилля проти руйнівного для сектору благодійності законопроекту Кабінету Міністрів України №3100. Урядова ініціатива передбачала внесення п’яти змін до недавно прийнятого Закону України “Про благодійну діяльність та благодійні організації”. Українські благодійні організації, філантропи та небайдужі громадяни зверталися в органи влади з проханням не допустити вбивства благодійності. Відповідна онлайн-петиція зібрала понад десять тисяч підписів. Занепокоєння суспільства розділили мас-медіа, зокрема, Перший Національний; серію репортажів підготували газета Дзеркало тижня, газета День, а також інтернет видання Українська Правда, texty.org.ua, ipress.ua та ін. Результатом цих дій став провал законопроекту №3100 під час розгляду 18 вересня в парламентському Комітеті з питань культури та духовності. Жоден з присутніх на розгляді депутатів його не підтримав. Досвід цієї кампанії буде представлено Дар’єю Непочатовою у кейсі Українського форуму благодійників.

Максим Лациба, керівник Програми розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень, розповість про співпрацю з органами державної та місцевої влади.

Модератор сесії – Наталія Белюкіна.

 

Час: 14:50

Локація: Зал Спрінт, 1 рівень