№4

Асоціація “Відродження Грицева” (смт. Гриців Шепетівського району Хмельницької області)

НАША ІСТОРІЯ: Асоціація “Відродження Грицева” була створена 24 грудня 1998 року. Поштовхом до створення фонду громади стала участь нашої організації в Програмі Фонду ім. Стефана Баторія «Громадянські ініціативи в Східній Європі», а також реалізація ряду проектів, спрямованих на активізацію сільської громади протягом 2005-2011 р.р. Працюючи над планом розвитку нашої організації, члени Правління поступово прийшли до думки, що саме створення фонду громади стане тією важливою ланкою, яка з’єднає в єдине ціле ініціативи окремих громадян або невеликих груп, підтримку влади та місцеві ресурси з метою вирішення найгостріших соціальних проблем.

От уже три роки наша організація працює як фонд громади, втілюючи в життя безстроковий проект «Фонд підтримки місцевих ініціатив», основна мета якого – допомогти жителям малих селищ та сіл повірити у свої сили, змінити ситуацію навколо, підтримати місцеві ініціативи та довести їх до успішного завершення.

МИ ПІДТРИМУЄМО КОЖНУ ІНІЦІАТИВУ ТА СТВОРЮЄМО УМОВИ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА СІЛЬСЬКОЇ ГРОМАДИ ЯК ОСНОВИ МОРАЛЬНОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО ВІДРОДЖЕННЯ УКРАЇНИ.

Наша діяльність базується на принципах віри у філантропію, прозорості, стабільності, орієнтування на місцеві пріоритети, відповідальності, незалежності та бережного ставлення до власної репутації. Ми принципові, виявляємо повагу та любимо командну роботу. Ми будуємо стосунки на основі правильних вчинків та віримо, що філантропія властива людській природі. Ми переконані, що самі люди повинні бути залучені в розв’язання власних проблем.

НАША ДІЯЛЬНІСТЬ: Ось уже п’ять років поспіль ми проводимо щорічний конкурс міні-грантів для ініціативних груп сільських громад. Результат такої діяльності – більше восьмидесяти реалізованих ініціатив, спрямованих на покращення життя нашої громади.
Розпочали складати план спільних дій представників організацій та установ селища, сприяємо становленню та розвитку різних форм міжсекторного партнерства, готуємо і проводимо благодійні акції, акції по залученню коштів «Серце, не спи!». Ми також намагаємося забезпечити систематичну діяльність громади у співпраці з місцевою владою та бізнесом шляхом проведення спільних зустрічей «ГОЛОС ГРОМАДИ» з метою створення структури, яка акумулює місцеві та додаткові ресурси для реалізації місцевих програм та проектів для вирішення місцевих проблем громади.
Асоціація «Відродження Грицева» – організатор багатьох акцій, які вже стали масовими та традиційними: «Ми – діти природи»; «Зробимо Гриців чистим!», «Посади дерево!», «Подарунок від Святого Миколая» та інші.

МИ УНІКАЛЬНІ: Ми першими в Україні розпочали реалізацію Програми Розвитку Сільських Громад, ідея якої полягає у тому, щоб з розрізнених сільських господарів, підприємців, представників громадськості та місцевого самоврядування, через організацію ряду заходів та спеціальне навчання, сформувати активну, добре організовану Громаду, що в кінцевому результаті приведе до всебічного розвитку села за рахунок ефективного використання власних ресурсів.