№9

Херсонський обласний благодійний фонд “Захист”

Фонд засновано у березні 2003 року. За підтримки Глобального фонду WINGS протягом 2009 року «Захист», який на той час працював як традиційний благодійний фонд, здійснив переформатування та перехід на принципи роботи фондів громад. Працює як фонд громади міста Херсон з 2010 року.

З 2012 року за підтримки ІСАР «Єднання» та фонду ім. Ч.С.Мотта Фонд цілеспрямовано працює над своїм організаційним розвитком, посиленням прозорості та підзвітності як основними чинниками формування довіри населення та активізації його на спільне вирішення місцевих проблем.

Місія фонду: покращення якості життя громади міста Херсон через заохочення місцевого бізнесу та громадян до участі у благодійній діяльності, ґрантова підтримка місцевих громадських ініціатив, просування громадянської участі.

Напрямки діяльності:
Розвиток територіальної громади на основі широкої участі громадян.
Просування прав дітей.
Участь громадськості та просування механізмів місцевої демократії.
Розвиток благодійності.

Тематика програм Фонду:

Місто, в якому жити комфортно
Благополуччя дітей
Чуття єдиної громади
Культура благодійності
Наші принципи – працюємо прозоро, відкрито та публічно!

Організаційна самостійність: за Фондом не стоять будь-які впливові державні чиновники, фінансово-промислові, або комерційні структури . Втім, це не виключає співпраці з ними на благо соціального захисту населення. Фонд не віддає перевагу будь-кому, керуючись гуманним закликом “Давайте творити добро разом!” 

Фонд має стійкий позитивний імідж, довіру як з боку тих, хто надає ресурси, так і реципієнтів. Оцінкою результативності діяльності фонду стало його визнання в Україні: він став переможцем Національного конкурсу «Благодійник року-2007» в номінації «Благодійник року в Херсонській області», у 2012 році Фонд визначено оператором благодійної допомоги Української біржі благодійності, у 2013 році фонд став переможцем регіонального туру Національного конкурсу «Благодійна Україна».