№8.

ФОНД ГРОМАДИ ПРИІРПІННЯ

НАША ІСТОРІЯ: Фонд було засновано у 2007 році, але реалізовувати значні благодійні проекти він розпочав лише з середини 2010 року: ремонти та оновлення матеріально-технічної бази дитячих садочків, закупівля обладнання для дітей з особливими потребами, міжнародні обміни, організація енергоощадного проекту, закордонні стажування. Бюджет 2011 року (більше 350 000 грн.) переважно складався з донорських коштів, а вже у 2012 році, при порівнянних осягах, – здебiльшого з місцевих джерел. Такі перетворення сталися через залучення Фонду до програми «Школа фондів громад», впроваджувану ІСАР «Єднання».
У 2011 році ми стали справжнім фондом громади (відповідно до всесвітньо визнаних рис) і це стало як результатом, так і причиною багатьох перетворень: відбулися докорінні зміни у структурі організації, були внесені доповнення до статуту, затверджено новий склад Правління та Наглядової ради. Нам вдалося об’єднати людей різних професій, соціальних статусів, віку, вподобань, але активних у процесі розбудови громадянського суспільства в Приірпінні, а також у розвитку благодійності та співпраці різних категорій суспільства.

НАШОЮ МІСІЄЮ НА СЬОГОДНІ, ЯК ФОНДУ ГРОМАДИ, Є ПІДВИЩЕННЯ СПРОМОЖНОСТІ ГРОМАДИ У ВИРІШЕННІ ВЛАСНИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ТА ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ ЧЕРЕЗ КОНКУРСИ МІНІ-ГРАНТІВ ТА ЗАХОДИ ДЛЯ МІСЦЕВИХ НЕПРИБУТКОВИХ ОРГАНІЗАЦІЙ.

Наше завдання моніторити проблеми та потреби місцевої громади, заохочувати благодійні пожертви і накопичувати кошти, з яких надаються гранти на впровадження ініціатив з вирішення соціально важливих місцевих питань, а також навчати місцеві громадські організації писати проекти, залучати кошти, співпрацювати зі ЗМІ тощо.

НАША СТРУКТУРА: Структура Фонду має класичний вигляд: Загальні збори, Правління, Дирекція. Волонтерів у нашої організації дійсно багато, інколи – це цілі організації-партнери.

НАША ДІЯЛЬНІСТЬ: У нашої організації 1 іменний та 2 тематичних фонди:
- Іменний фонд Дмитра Войцеха
- Тематичний фонд «Благодійність в культурі – нова традиція Приірпіння» (в рамках Фонду проводиться щорічний захід – Бал благодійництва)
- Тематичний фонд «Школа нових можливостей»

Наші діючі програми:
1.Програма розвитку громадянського суспільства Приірпіння: щорічні громадські Форуми, - щорічний конкурс «Благодійник року», конкурси міні-грантів двічі на рік, круглі столи з усіх актуальних питань місцевості, дослідження громадської думки.

2. Молодіжна програма: Молодіжний банк ідей (серія тренінгів, публічних заходів та конкурси міні-грантів), Євроклуб. Цього року запустилася нова грантова програма в рамках Молодіжного Банку Ідей. В рамках програми роздано 10 грантів на молодіжні шкільні проекти.

3. Міжнародна програма: Міжнародний волонтеріат, Центр міжнародних молодіжних обмінів, - зустрічі з експертами, закордонні поїздки.

4. Підвищення організаційної спроможності Фонду: “Школа фондів громад”, участь у семінарах, конференціях та тренінгах в Україні та закордоном.

Діючі проекти: молодіжний «Вісім життєвих компетенцій, що змінюють поведінку» (за підтримки Фонду Богдана Гаврилишина, Іменного фонду Дмитра Войцеха, СОГ «Демократична Київщина»), проект «Кампанія по переходу на новий рівень управління нерухомістю та створення нових робочих місць» (за підтримки Польського Посольства в Україні), проекти міжнародного волонетріату та міжнародних обмінів (програма «Молодь в дії» ЄС) та ін.

МИ УНІКАЛЬНІ! Ми скромні і любимо бути першими! Ми створили іменний фонд при Фонді громади, активізували Молодіжний банк ідей за технологією Фонду Північної Ірландії, проводимо щороку Форум громадських організацій за зразком Литовських фондів громад, щоразу збільшуємо обсяги коштів на підтримку громадських ініціатив через надання міні-грантів, розширюємо коло друзів та партнерів, закликаємо організації звітуватися та заявляти свої принципові позиції. Ми є справжнім локомотивом для місцевих громадських об’єднань – проводимо навчання, підтримуємо фінансово, друкуємо та інформуємо.

Фонд громади Приірпіння став одним із переможців всеукраїнського конкурсу на кращий річний звіт за 2011 рік серед організацій громадянського суспільства.
Ми пишаємося тим, що у 2013 році ми єдині в Київські області захистили «свою, народну» громадську раду.

Наше мото – «Що добре для громади – те добре для кожного!»