Ознаки фонду громади

 

Шановні друзі, дорогі колеги,
з приємністю хочемо повідомити, що в рамках програми “Школа фондів громад”, яка реалізується ІСАР “Єднання” за фінансової підтримки Фонду імені Чарльза Стюарта Мотта здійснено видання буклету “Базові ознаки фонду громади в Україні”.

Буклет доступний для скачування 

 

У 2010 році була перша спроба представників українських організацій визначити основні та бажані ознаки фондів громад в Україні. У 2011 році експертна група Програми «Школа фондів громад» продовжила цю роботу і запропонувала 3 групи базових ознак фонду громади в Україні: стартові (які властиві організації з перших днів її діяльності як фонду громади), ознаки, які мають бути досягнуті організацією протягом перших років діяльності та рекомендовані ознаки (важливі, організація планує обов’язково їх набути, проте не завжди може це зробити з перших кроків діяльності).

У 2013 році Програма «Школа фондів громад», що реалізується ІСАР «Єднання» за фінансової підтримки Фонду імені Ч.С. Мотта, співпрацює з 21 фондом громад України. Серед цих організацій є успішні і життєздатні організації, а є молоді фонди, які лише роблять перші кроки на шляху розвитку місцевої філантропії. Проте всі вони чітко позиціонують себе як фонди громад, тож керівники саме цих організацій дають свої коментарі щодо бачення ознак фондів громад, їх важливості для сталого розвитку організацій.