Молодіжні банки

YouthBank – Банк молодіжних ініціатив

Молодіжні банки, або, як їх ще називають, банки молодіжних ініціатив, утворюються з метою формування навичок лідерства серед молоді. Такі програми є надзвичайно популярними серед європейських фондів громад, оскільки ефективно доєднують молодь громади до вирішення загальних проблем шляхом включення в процес розподілу ресурсів.

Для цього у фонді громади (або іншій організації) виділяються певні кошти для підтримки ідей до змін життя у громаді на краще, причому саме молоді пропонується вирішити, які саме проекти варто втілити у життя. Для цього створюється грантовий комітет з числа зацікавлених та небайдужих молодих людей, неформальних лідерів молодої громади. Такий комітет визначається з пріоритетами грантового конкурсу, затверджує засади його проведення, залучає додаткове фінансування у разі потреби, проводить рекламну кампанію у громаді, відбирає власне найкращі та найактуальніші заявки. Робота у такому комітеті заохочує молодь до активних дій з покращення власного життя у своїй громаді, дозволяє швидко вчитися та надихає молодь до усвідомлення ролі власних дій. Крім того, беручи участь в роботі молодіжного банку, молодь отримує унікальний досвід – управління проектами, прийняття фінансових рішень, роботи в команді, реального впливу на якість життя громади, практичного втілення своїх ідей тощо.

Технологія молодіжного банку дозволяє швидко та ефективно встановити порозуміння поколінь у громаді. Молодь, долучаючись до серйозної справи, швидко вчиться розуміти проблеми та знаходити шляхи їх вирішення. Молодіжні банки також надають прекрасні можливості для розвитку молодіжного лідерства, а також дозволяють самій молоді переоцінити пріоритети громади під впливом відповідального прийняття рішень щодо тих проектів, які мають бути реалізовані першочергово.

Більше інформації про молодіжні банки можна знайти тут.

Наразі українські фонди громад активно долучаються до позитивного досвіду впровадження молодіжних банків:

БАНК МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ ФОНДУ ГРОМАДИ ВОЗНЕСЕНСЬКА

БАНК МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ ЦЮРУПИНСЬКОГО ФОНДУ ГРОМАДИ

БАНК МОЛОДІЖНИХ ІНІЦІАТИВ ПРИІРПІНСЬКОГО ФОНДУ ГРОМАДИ