Розвиваємо суспільство

Проект технічної підтримки «Посилення спроможностей організацій громадянського суспільства сприяти проведенню реформ та підвищенню публічної підзвітності в країнах Східного партнерства» спрямовано на підвищення загальної спроможності організацій громадянського суспільства, на сприяння залученню їх до політичного діалогу та посилення таким чином їх внеску у формування політичного та інституційного контексту в країнах, в яких реалізується проект.

Проект є частиною Фонду розвитку громадянського суспільства в країнах Східного партнерства, загальна мета якого – посилення ролі громадянського суспільства в проведенні реформ і демократичних змін в країнах Східного партнерства.

Консорціум організацій, залучених до реалізації проекту:

Фонд Конрада Аденауера,

Транстек, S.A. (Бельгія),

Асамблея неурядових демократичних організацій (Литва),

Громадська організація «Європейська інтеграція» (Вірменія),

Азербайджанська молодіжна євроатлантична організація (Азербайджан),

Міжнародне просвітницьке суспільне об’єднання «АКТ» (Білорусь),

Міжнародний центр із конфліктів та переговорів (Грузія),

Інститут розвитку та соціальних ініціатив (Молдова),

Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину “ЄДНАННЯ” (Україна)

Цільова аудиторія проекту – організації громадянського суспільства (до 2000 організацій) та, певним чином, представники органів державної влади, які працюють з ними.

Очікувані результати проекту:

1. Організації громадянського суспільства в країнах, де реалізується проект, спроможні більш ефективно залучатися до політичного діалогу та впровадження реформ на національному рівні, а також здійснювати моніторинг виконання зобов’язань влади.

2. Організації громадянського суспільства краще управляють своїми проектами та спроможні ефективніше подавати заявки на отримання додаткового фінансування завдяки підтримці консультантів.

3. Після зустрічей зацікавлених сторін думка та позиція представників громадянського суспільства більшою мірою врахована представниками органів державної влади та іншими стейхолдерами.

4. Підвищено рівень визнання ролі громадянського суспільства.

Компоненти проекту:

1. Дослідження організацій громадянського суспільства – створення інтерактивної та порівняльної «карти» організацій громадянського суспільства та їх ролі (в т.ч. потенційної) у процесі формування політичного контексту в країнах реалізації проекту.

2. Підвищення спроможності організацій громадянського суспільства шляхом проведення тренінгів для відібраних організацій громадянського суспільства та шляхом підготовки тренерів для мереж, парасолькових організацій та платформ відібраних організацій громадянського суспільства. Також передбачені навчальні он-лайн курси для всіх зацікавлених організацій громадянського суспільства.

3. Створення Центру допомоги й підтримки грантерів та аплікантів Фонду громадянського суспільства.
Передбачається підтримка процесу подання пропозицій аплікантами на конкурси Представництва Європейського Союзу в межах фінансування Фондом громадянського суспільства та реалізації проектів (інформаційні сесії для аплікантів на отримання грантів від Фонду громадянського суспільства) та, як результат, впізнаваність проектів Фонду громадянського суспільства.

4. Сприяння організації багатосторонніх консультацій в межах Європейської політики сусідства (в тісній співпраці з Представництвами Європейського Союзу), в рамках якого надавати підтримку організаціям громадянського суспільства в підготовці стратегічних документів (policy papers) в секторальних політичних діалогах між ЄС та країнами, в яких реалізується проект, а також здійснювати безпосередню діяльність з підготовки багатосторонніх зустрічей.

5. Підвищення рівня визнання ролі організацій громадянського суспільства в здійсненні реформ через взаємодію зі ЗМІ, сприяння налагодженню зв’язків між організаціями громадянського суспільства та забезпечення роботи двомовного сайту.

Тривалість проекту: 36 місяців (20.12.2012 – 19.12.2015)

Людські ресурси: Три провідних експерти, допоміжний персонал, партнери-координатори в країнах, в яких реалізується проект

Загальний бюджет проекту: € 3.390,300

Центральний офіс проекту: вул. Богдана Хмельницького 9 б, 01901, Київ, офіс 6, тел.: +38044 234 8663