Настановна та щорічна зустрічі грантерів ЄС (9-10 квітня 2014 р.)

9-10 квітня 2014 року відбулася Стартова зустріч грантерів програми ЄС, яку проводило Представництво ЄС в Україні за організаційної підтримки проекту «Зміцнення потенціалу недержавних структур для підтримки реформ та підвищення підзвітності державного сектору» (ІСАР «Єднання» є членом Консорціуму, який виконує даний проект в Азербайджані, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдові та Україні). У перший день зустрічі взяло участь понад 30 представників ОГС, чиї ініціативи підтримані Європейським Союзом, представники Представництва ЄС в Україні, міжнародні експерти.

Учасників зустрічі привітав Ендрю Росбаш, голова сектору співробітництва Представництва ЄС в Україні. Він запевнив присутніх: ”ЄС завжди буде підтримувати розвиток громадянського суспільства в Україні”. Коломб де Мерсей і Станіслав Топольницький розкрили Політики ЄС щодо громадянського суспільства. Наталія Шамрай ознайомила з особливостями описової та фінансової звітності відповідно до вимог ЄС. Марті Лутсар пояснив можливості використання логотипу та інших візуальних засобів представлення Європейського Союзу (visibility).

Також, учасники зустрічі обговорили питання розвитку партнерства та мережування з метою підвищення ефективності та ролі власних проектів, що фінансує ЄС в сфері підтримки Публічних реформи в Україні. Виконавчий директор ІСАР «Єднання», Володимир Шейгус ознайомив присутніх з можливостями розвитку організаційних спроможностей виконавців проектів, через механізм Маркетплейс для ОГС.

Пообідня робота зустрічі продовжилася в групах. Учасники обговорили Публічні реформи (як працювати разом, процес мережування, спільні події та заходи, що можна запропонувати іншим для підтримки їхніх ініціатив/проектних ідей; що потрібно для розвитку партнерства; які труднощі/проблеми можуть виникати в процесі розвитку партнерств які можуть бути тими взаємодії). 

Модерувала зустріч директор програм ІСАР “Єднання” Оксана Руда.

Фотозвіт 9 квітня 2014за посиланням.

10 квітня до учасників стартової зустрічі приєдналися учасники щорічної конференції грантерів ЄС для спільного обговорення запровадження проектів та мережування. 

Всього цього дня працювало близько 50 лідерів українських ОГС, працівників Представництва ЄС в Україні та міжнародних експертів. Штефан Малеріус (Team Leader) презентував проект, що фінансує ЄС «Зміцнення потенціалу недержавних структур для підтримки реформ та підвищення підзвітності державного сектору», а саме певні результати та можливості – Мепінг громадянського суспільства, курси з розвитку організаційного потенціалу, підтримку діалогу між ОГС і державою та інше.

Наташа Господжінаскі, експерт цього ж проекту, на основі регламентуючих документів та практичних прикладів, пояснила особливості реалізації європейських проектів від загального огляду, початку впровадження до їх реалізації (процес виконання, процедури закупівель, бюджет, моніторинг, звітність та візуальне представлення). Всі учасники зустрічі презентували свої проекти у форматі «Печа-куча» та обговорили їх у «Світовому кафе». Така робота була спрямована на налагодження співпраці між виконавцями проектів та підвищення впливу проектів, які фінансує ЄС в Україні.

Учасники зустрічі презентували свої проекти у форматі «Печа-куча», а пізніше змогли обговорити їх у «Світовому кафе». Ця робота була спрямована на налагодження співпраці між грантерами ЄС. Ознайомитися з презентаціями учасників зустрічі можна за посиланням.

Модерувала зустріч директор програм ІСАР “Єднання” Оксана Руда.

Підсумовуючи роботу, учасники зазначили, що зустріч була надзвичайно корисною, адже дозволила не лише познайомитися з іншими організаціями, але й дізнатися про їх роботу та здобутки. Учасники відмітили значущість того, що грантери різних періодів змогли зібратися разом та збагатити один одного практичними порадами та особливостями виконання проектів, які отримали фінансування ЄС. Особливо було відзначено нові цікаві формати роботи, якісну модерацію та позитивну атмосферу усього заходу.

Фотозвіт 10 квітня 2014за посиланням.